« Prosinac 2017 »

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

O školi

Elektrotehnička i ekonomska škola je javna ustanova koja obuhvaća obrazovanje i odgoj učenika. Svrha i cilj obrazovanja u području elektrotehnike je pored zajedničkih ciljeva srednjeg obrazovanja i osposobljavanje za obavljanje poslova sudjelovanja u projektiranju, pripremi i vođenju u pojedinim područjima elektrotehnike. Cilj je stjecanje dobrog općeg obrazovanja, koje će pojedincima omogućiti nastavak školovanja na višim i visokim školama u područjima tehničkih znanosti, prije svega u elektrotehnici. Osim navedenih ciljeva svrha školovanja u ovoj Školi je i razvijanje kod učenika intelektualnih sposobnosti, afirmiranje racionalnog stava prema nastavnim predmetima, te osposobljavanje učenika za samostalno učenje. Stoga se učenici ove Škole moraju zalagati za usvajanje opće ljudskih moralnih vrijednosti, čuvanje osobnog dostojanstva, dostojanstva Škole i svoje domovine.

U Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi školuju se učenici u slijedećim zanimanjima:

elektrotehničar

tehničar za električne strojeve s primjenjenim računalstvom

tehničar za računalstvo

komercijalist

Program škole se realizira u prostorima koji zadovoljavaju modernim uvjetima rada. Teoretska nastava se odvija u 11 specijaliziranih učionica, a praktična nastava u 5 laboratorija i radionica za ručnu obradu te novom nastavno-sportskom dvoranom. Za izvođenje nastave koristi se 5 nastavnih kabineta sa pratećim suvremenim nastavnim sredstvima.
Osim učioničkog prostora učenici i djelatnici mogu se služiti pratećim prostorima: kuhinja s blagavaonicom, bibliotečno-informacijski prostor i Internet kiosk.
Škola posebnu pažnju, osim konstantnog ulaganja u  modernu opremu, posvećuje unutarnjem i vanjskom uređenju.

o skoli.ppt