« Listopad 2017 »

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

O školi

Elektrotehnička i ekonomska škola je javna ustanova koja obuhvaća obrazovanje i odgoj učenika. Svrha i cilj obrazovanja u području elektrotehnike je pored zajedničkih ciljeva srednjeg obrazovanja i osposobljavanje za obavljanje poslova sudjelovanja u projektiranju, pripremi i vođenju u pojedinim područjima elektrotehnike. Cilj je stjecanje dobrog općeg obrazovanja, koje će pojedincima omogućiti nastavak školovanja na višim i visokim školama u područjima tehničkih znanosti, prije svega u elektrotehnici. Osim navedenih ciljeva svrha školovanja u ovoj Školi je i razvijanje kod učenika intelektualnih sposobnosti, afirmiranje racionalnog stava prema nastavnim predmetima, te osposobljavanje učenika za samostalno učenje. Stoga se učenici ove Škole moraju zalagati za usvajanje opće ljudskih moralnih vrijednosti, čuvanje osobnog dostojanstva, dostojanstva Škole i svoje domovine.

U Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi školuju se učenici u slijedećim zanimanjima:

elektrotehničar

tehničar za električne strojeve s primjenjenim računalstvom

tehničar za računalstvo

komercijalist

Program škole se realizira u prostorima koji zadovoljavaju modernim uvjetima rada. Teoretska nastava se odvija u 11 specijaliziranih učionica, a praktična nastava u 5 laboratorija i radionica za ručnu obradu te novom nastavno-sportskom dvoranom. Za izvođenje nastave koristi se 5 nastavnih kabineta sa pratećim suvremenim nastavnim sredstvima.
Osim učioničkog prostora učenici i djelatnici mogu se služiti pratećim prostorima: kuhinja s blagavaonicom, bibliotečno-informacijski prostor i Internet kiosk.
Škola posebnu pažnju, osim konstantnog ulaganja u  modernu opremu, posvećuje unutarnjem i vanjskom uređenju.

o skoli.ppt