« Studeni 2018 »

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

Vizija škole:

Škola prepoznatljiva po kvaliteti i ozračju u kojem vlada tolerancija, odgovornost i suradnja.

Misija škole:

Kvalitetnim odgojem i obrazovanjem, u sigurnom i poticajnom okruženju, omogućiti stjecanje općeobrazovnih i strukovnih kompetencija i osobni rast i razvoj svakog učenika.

SVI IMAMO ISTI CILJ – stručno osposobljen i zadovoljan učenik

ODGOJNI CILJEVI

• Promicanje općih vrijednosti
  • Poštovanje života
  • Razvijanje samopoštovanja i poštovanja drugih
  • Promicanje vrijednosti obitelji
  • Promicanje vrijednosti rada i stručne kompetencije
  • Razvijanje poduzetničkog duha
  • Razvijanje osobne odgovornosti za zdravlje
  • Promicanje tolerancije i poštovanje različitosti
  • Promicanje jednakovrijednosti spolova
  • Promicanje ljubavi i ponosa prema zavičaju i domovini

UČENIČKE  KOMPETENCIJE

• razvijene komunikacijske kompetencije (na materinskom i na stranim jezicima).
  • razvijena matematička kompetencija (konceptualna znanja i primjena matematike u rješavanju problema, uključujući i probleme u različitim životnim situacijama).
  • razvijena informatička pismenost (poznavanje i upotreba informacijsko-komunikacijske tehnologije).
  • razvijena sposobnost kritičkoga mišljenja i sposobnost rješavanja problema.
  • razvijene kreativne sposobnosti.
  • osposobljenost za samoorganizirano učenje.
  • razvijene socijalne kompetencije.
  • poznavanje ljudskih prava i prava djece i osposobljavanje za njihovo poštivanje i provođenje
  • razvijena temeljna znanja i pozitivan odnos prema vlastitoj kulturi i kulturi drugih naroda.
  • razvijena svijest o vlastitom zdravlju i zdravlju drugih.
  • razvijena svijest o potrebi očuvanja prirode i zaštite okoliša.
  • razvijene praktično-radne vještine za svakodnevni život s posebnim naglaskom na stručnu osposobljenost iz područja elektrotehnike i ekonomije
  • razvijena poduzetnička kompetencija s naglaskom na ekonomiji i poduzetništvu
  • razvijena sposobnost donošenja odluka o vlastitom profesionalnom razvoju.
  • razvijeno samopouzdanje, samopoštovanje i svijest o vlastitim sposobnostima

OPĆE VRIJEDNOSTI

• Poštujemo jedni druge.
  • Ne toleriramo nasilje.
  • Vrijedno radimo i odgovorni smo.
  • Težimo izvrsnosti.
  • Činimo pravu,iskrenu i etički korektnu stvar.
  • Odluke temeljimo na činjenicama, a ne na glasinama.
  • Idemo utrtom stazom naših postignuća.

NAŠA POSTIGNUĆA

• Naša je škola poznata po postignućima svojih učenika i djelatnika, njihovoj kreativnosti i originalnosti.
  • Tradicionalno postižemo dobre rezultate u području elektrotehnike,ekonomije,  fizike, športa
  • Rado se natječemo s drugima, a prije svega međusobno.
  • Naša škola je model škola za četverogodišnje strukovno obrazovanje sa solidnim temeljima za nastavak školovanja na fakultetima elektrotehnike, računalstva, ekonomije
  • Cijenimo kulturno ophođenje među učenicima i djelatnicima te estetski uređen prostor ugodan za boravak i rad
  • Zalažemo se za restituciju i suzdržavanje od nasilja bilo koje vrste.