Prilika za maturante-stipendija
Autor: Mira Linjaković, 13. 4. 2015.

MATURANTI i mladi do 21 godine do 17. travnja imaju priliku osvojiti jednu, od ukupno 17 stipendija koje dodjeljuje Večernji list u suradnji sa svojim partnerima - privatnim visokoškolskim institucijama: Edward Bernays visoka škola za komunikacijski menadžment, Algebra, RIT Croatia, Libertas, Veleučilište VERN' i Zagrebačka škola ekonomije i menadžmenta.

Stipendija pokriva troškove studiranja tijekom cijelog preddiplomskog studija. Svaki stipendist u skladu sa svojim interesima bira program koji ga zanima. Kampanja je organizirana kroz tri kruga. Prvi krug završava 17.travnja, do kada natjecatelji trebaju poslati prijepise svojih ocjena kao i potvrde s natjecanja te potvrdu o slabijem imovinskom statusu ukoliko je to slučaj kao i motivacijsko pismo. U prvome se krugu osvaja  najviše 30 bodova.

Drugi krug kampanje traje do 10.svibnja, a kandidati moraju napraviti projektni zadatak, ovisno o programu studija. Ovaj krug nosi najviše bodova, maksimalno 100.
Treći krug, koji nije obavezan, uključuje izradu kratkog videa u kojemu se potencijalni stipendisti predstavljaju i dokazuju zašto su oni idealni kandidati za stipendiju. Nije nužno da kandidati sami sebe snimaju, međutim moraju pokazati svoju inovativnost, snalažljivost i talent. U ovome krugu je moguće osvojiti maksimalno 10 bodova.
Portal Večernjeg lista će objaviti 12 najboljih video uradaka, na kojemu će čitatelji moći glasati za onaj koji je njima najzanimljiviji. Rok za predaju video uradaka je do 15.svibnja. Večernji list čak i nagrađuje osobu koja prikupi najveći broj glasova s 2.000kuna.
Maksimalan broj glasova koji kandidati mogu osvojiti je 140, a oni koji ih osvoje sretni su dobitnici stipendija. Prijaviti se može putem portala Večernjeg lista.