« Srpanj 2020 »

#EDICHRVATSKA - #OVAJPUTGLASAM
Autor: SINIŠA NOVAKOVIĆ, 26. 3. 2019.

Informacijski centri Europe Direct (EDIC) u Hrvatskoj objavili su nagradni natječaj 20. siječnja 2019. godine za videoradove u trajanju od 60 sekundi sa svrhom poticanja mladih na aktivno uključivanje u izbore za Europski parlament 2019. Zainteresirani prijavitelji su imali zadatak da u zadanom vremenu na kreativan i mladima primjeren način objasniti zbog čega će glasati na izborima za Europski parlament 2019. godine. Sadržaj videorada morao je obuhvaćati promicanje europskih vrijednosti, aktivnog građanstva te važnost i ulogu mladih u EU.

Robert Šimunović, učenik 4. razreda smjer komercijalist, pod mentorstvom nastavnice Ivane Gajski Berić na natječaj je prijavio dva videorada, koje smo ranije objavili na facebook stranici naše škole. Robert je nagrađen u dvije kategorije: najoriginalniji i najautentičniji videorad.

Nagrada za najoriginalniji videorad je sudjelovanje na Međunarodnom parlamentu mladih „Kakvu Europu želimo?“ i posjet institucijama EU-a u Bruxellesu. Nagrada za najautentičniji videorad je elektronički čitač knjiga (e-book reader). Nagrade osiguravaju Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Europski dom Slavonski Brod, informacijski centri EDIC u Hrvatskoj, Savjet mladih Brodsko-posavske županije te Savjet mladih Grada Slavonskog Broda.

Čestitamo Robertu i svim ostalim nagrađenim prijaviteljima.

Tekst: Ivana Gajski Berić