2. SMOTRA STUDIJSKIH PROGRAMA BRODSKO POSAVSKE ŽUPANIJE
Autor: Siniša Novaković, 18. 3. 2018.

Na 2. smotri studijskih programa Brodsko-posavske županije, na kojoj su predstavljeni studijski programi koji se izvode na području naše županije, održanoj 15.03.2018. god. u Kazališno –koncertnoj dvorani Ivana Brlić Mažuranić, sudjelovalo je i dvadeset maturantica/ta naše škole.

Smotra je prvenstveno bila namijenjena učenicima završnih razreda srednjih škola, kako bi ih se upoznalo s mogućnošću studiranja u našoj županiji i stjecanja različitih zvanja iz područja struke i znanosti. U nastavne programe pojedinih fakulteta učenike su uveli predstavnici samih fakulteta i to: Fakulteta za odgojno-obrazovne znanosti iz Osijeka, Medicinskog fakultet iz Osijeka, Veleučilišta u Slavonskom Brodu, Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo iz Osijeka te Strojarskog fakultet iz Slavonskog Broda. Učenici su također imali mogućnost postavljanja pitanja, kao i interakciju sa sadašnjim studentima već navedenih fakulteta. Maturante kao i sve okupljene na početku smotre pozdravili su: predstavnici županije na čelu s županom Danijelom Marušićem, zamjenik načelnika Slavonskog Broda te predstavnici Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Svi su im zaželjeli sreću u uspješnom odabiru budućeg usmjerenja i životnog puta, naglašavajući važnost odabira fakulteta. Također dotaknuli  su i aktivnu temu, odlazak mladih iz države uz mnoštvo pozitivnih misli kao i savijeta za njihovo zadržavanje u državi, tj . prvenstveno u Slavoniji. Važno je napomenuti i to kako su učenici naše škole davali izjave za brojne medije, te tako dodatno promovirali našu školu.

Petar Kičić